Vsako leto, v mesecu januarju organiziramo predavanje za starše. Želimo si, da izbiramo med aktualnimi temami, ki bi bile zanimive tudi za vas.
Zato smo tokrat izbrali za vas temo: Uporaba alkohola med mladimi, ki bo predstavljena v četrtek, 31. januarja 2019, ob 16. uri v jedilnici osnovne šole.

V okviru programa IZBERI SAM, se na DrogArtu ukvarjajo z zmanjševanjem škodljivih posledic alkohola med mladimi, zato izvajajo predavanja za starše in zainteresirane občane z namenom osveščanja o tej problematiki. Naš slovenski prostor ima namreč veliko toleranco do pitja alkohola in smo na evropskih lestvicah zelo visoko glede zaužitega alkohola.
Na predavanju boste dobili odgovore na:
– Kako se z mladimi pogovarjati o alkoholu?
– Kateri dejavniki vplivajo na odločitev, da mladi uporabljajo alkohol?
– Kakšna je verjetnost, da bo imel otrok težave zaradi uporabe alkohola?
– Je alkohol sploh problematičen in zakaj?

Izvajalko smo poprosili, da spregovori tudi o škodljivosti pitja energijskih pijač ter uporabi elektronskih cigaret, ki je v zadnjem času postala »hit degustacija« med mladimi.

Zato prijazno vabljeni na  predavanje!

Ravnateljica:  mag. Slavica Trstenjak