V soboto 18. maja 2019 je potekalo državno tekmovanje v konstruktorstvu in tehnologije obdelav na Pedagoški fakulteti Univerze v Ljubljani.
V kategoriji K1 – Konstruiranje z Lego gradiki, Lego Dacta je tekmoval tudi učenec 2. razreda Lado Bratuša in dosegel 3. mesto z nalogo izdelave: Vesoljsko plovilo.
Tekmovalci so si vstopnico za državno tekmovanje pridobili na sedmih regijskih tekmovanjih, ki so bila izvedena 5. aprila 2019. V Ljubljani je sodelovalo 146 otrok; med njimi predšolski otroci in učenci od prvega do zadnjega razreda osnovne šole. Pomerili so se na 13 različnih področjih.
Podelitev priznanj najboljšim bo potekalo v soboto, 8. junija v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani, ZOTKINI TALENTI 2019. Priznanje za odlično 3. mesto bo na prireditvi dobil tudi Lado Bratuša.
Čestitke Ladu za odličen rezultat!
Mentorica Lego Dacte Mateja V. Pangeršič