Na SLOGA, platformi nevladnih organizacij za razvoj, globalno učenje in humanitarno pomoč smo v sklopu projekta Trajnostno.Lokalno.Globalno II pripravili potujočo razstavo “Zgodbe pozitivnih sprememb”, s katero želimo ozaveščati mlade, širšo in strokovno javnost o slovenskem mednarodnem razvojnem sodelovanja in humanitarni pomoči.

Ob odprtju razstave bo organizirana tudi okrogla miza s sogovorniki na temo migracij in pomena mednarodnega razvojnega sodelovanja.

Potujoča razstava “Zgodbe pozitivnih sprememb” z okroglo mizo nadaljuje svojo pot.

• KDAJ?  v ponedeljek, 4. 12. 2023, s pričetkom ob 10:15
  • KJE? v telovadnici Osnovne šole dr. Antona Trstenjaka Negova, Negova 20, 9245 Spodnji lvanjci

Razstava prikazuje projekte in primere dobrih praks slovenskih nevladnih organizacij, s katerimi le-te odgovarjajo na izzive sedanjega časa, z migracijami na čelu. Migracije so naša realnost in vplivajo tako na države prihoda kot na države, iz katerih ljudje odhajajo. Kako te izzive nasloviti bo vsekakor eno izmed vprašanj okrogle mize, ki bo potekala ob otvoritvi fotografske razstave.

Gosti bodo:

• Urška Živkovič, Slovenska filantropija Maribor; Kaj potrebujejo otroci, ki pridejo v Slovenijo?
  • Tatjana Bolšeč, Rdeči križ, Rogoza; Kakšne so potrebe ljudi na terenu?
  • Matej Kraner, ravnatelj OŠ dr. Antona Trstenjaka Negova; Podatki kažejo na diskriminacijo otrok iz drugih kultur s strani učiteljev, kako je s tem?
  • Tadeja Dobaj, Zveza prijateljev mladine Maribor; Kakšna je integracija otrok migrantov/beguncev?
  • Monika Sandreli, Zveza romskih društev; S kakšnimi izzivi se v vsakdanjem življenju soočajo otroci romske skupnosti?

Vabljeni k prijavi kot slušatelj okrogle mize, ki bo v ponedeljek, 4. 12. 2023, s pričetkom ob 10:15 TUKAJ

SLOGA – delujmo trajnostno, lokalno in globalno!

Projekt Trajnostno. Lokalno. Globalno. II  izvaja SLOGA, platforma nevladnih organizacij za razvoj, globalno učenje in humanitarno pomoč. Sofinancira ju Ministrstvo za zunanje in evropske zadeve. Vsebina ne predstavlja stališč Vlade Republike Slovenije.