V petek 26. 4. 2024 so učenci 1. razreda imeli  sladko obarvan naravoslovni dan.  Pričeli so z zgodbo o ježku Pepku, ki je želel svojim staršem pripraviti nekaj okusnega za zajtrk, pa mu to sprva nikakor ni uspelo. Nato pa je s pomočjo svoje babice spekel najboljše palačinke.

Tudi otrokom je zaupal recept za pripravo teh slastnih palačink. Najprej so ga skrbno prebrali in pripravili vse potrebno za pripravo mase ter peko palačink. Nato so pripravili maso za palačinke in si jo tudi sami spekli. Prav vsak si je svojo palačinko nadeval po svojih željah in okusih. Otroci so v pripravi palačink neizmerno uživali, seveda pa so jih tudi s posebno slastjo pojedli. Ob koncu dneva je ježek Pepko otrokom pokazal še ples o Palačinkah in otroci so z veseljem ob posnetku zaplesali in zapeli. Dan so preživeli v razigranem in veselem vzdušju, ki jim bo gotovo ostal v lepem spominu.

Zapisala: vzgojiteljica Melita Rader