23. september je dan, ko obeležujemo dan slovenskega športa in zato smo z učenci 6. razreda opravili športni dan “kolesarski izlet”.

Sam kolesarski izlet je bil mišljen kot nadgradnja kolesarskemu izpitu, ki so ga učenci uspešno opravili v petem razredu. Pridobljeno znanje o cestno prometnih predpisih in spretnost vožnje s kolesom na poligonu in prometnih poteh v okolici šole so učenci izkazali in preizkusili še v urbanem okolju. Učili so se tudi kolesariti v skupini in temu primerno prilagajati hitrost ter način vožnje. Pot nas je od šole vodila skozi Lokavce in Radvence do Ivanjševcev ob Ščavnici, kjer smo pri Ivanjševski slatini naredili prvi postanek. Vožnjo smo nadaljevali do Stavešincev in Očeslavcev ter Očeslavske slatine, kjer smo naredili drugi postanek. Vračali smo se skozi Stavešince in Gornje Ivanjce ter zavili še do Negovskega jezera, kjer smo si ogledali in se čudili nad velikostjo Žigrtovega hrasta. Za tem je bil čas, da se vrnemo v šolo, kjer smo izračunali, da smo prekolesarili 20 km. Bili smo rahlo utrujeni, a zadovoljni nad čudovito preživetim kolesarskim izletom.

Jerica Golob Peterka in Vesna Pintarič